Hoogsensitieve kinderen (HSK)

Op deze hemelse dag wil ik vaart maken om mijn lezers te wijzen op een prachtig initiatief waar HoogSensitieve Kinderen (HSK) terecht kunnen als zij in het reguliere onderwijs zijn vastgelopen. Deze kinderen hebben last van stress, angst, slaap- of concentratieproblemen en in de nieuwe ‘Flowkids’-school kunnen zij zichzelf weer terugvinden met ingang van het schooljaar 2014-2015. Als ze tenminste wonen in de regio Breda. Op hun website schrijven zij:

‘Flowkids’ is een onderwijs- en time out voorziening met passend onderwijs voor gevoelige kinderen. Onderwijs waar zij zich kunnen ontwikkelen op basis van natuurlijk leren op een kleinschalige locatie dichtbij de natuur. Bij Flowkids leren kinderen taal en rekenen op eigen niveau en op eigen tempo. De overige activiteiten worden afgestemd op de belangstelling van de kinderen en zijn gericht op het behalen van de kerndoelen voor het primair onderwijs. We stimuleren zelfsturing, ondernemerschap en persoonlijke ontwikkeling.
We zijn geen zelfstandige school maar werken samen met partners uit het regulier onderwijs, zodat we gevoelige kinderen met ingang van het nieuwe schooljaar 2014/2015 tijdelijk of permanent via een detacheringsconstructie passend onderwijs kunnen bieden.
Bij deze voorziening staat gelijkwaardigheid tussen volwassenen en kinderen centraal. Iedereen heeft een stem en kan daarom meedenken en beslissen binnen de kaders van de onderwijsinspectie. Hierdoor kunnen kinderen dicht bij zichzelf blijven en staan ze straks sterk in de maatschappij.’

Om een idee te krijgen van zo’n potentiele leerling, volgt hieronder één casus die zij eveneens op hun website vermelden.

‘Tom is een jongen van zeven jaar. Hij is vrolijk, creatief, sociaal en hij bedenkt vaak slimme oplossingen. Hij speelt graag samen met zijn vrienden en communiceert soms ook telepathisch met hen. Tom is een echte beelddenker en heeft hierdoor moeite met het leren lezen. Hij krijgt drie keer in de week RT om zijn achterstand weg te werken. Sinds groep 3 heeft Tom problemen met slapen. Elke avond ligt hij uren wakker in zijn bed. Hij voelt zich een sukkel en hij durft niet meer alleen te gaan slapen want dan ziet en hoort hij geesten. Op school heeft hij ‘last’ van de juf als ze ‘boos’ is op andere kinderen. Hij doet meestal wat van hem verlangt wordt, maar het kost hem veel tijd en soms vult hij bij werkjes ook zomaar wat in. Eigenlijk heeft hij een grote hekel aan al die werkboekjes op school en ondertussen ‘haat’ hij lezen. Ondanks de aanpassingen op school, is het hem allemaal te veel en thuis wordt hij prikkelbaar. Zijn ouders zijn bezorgd over deze ontwikkeling. Ze weten dat Tom slim genoeg is en zoeken een passende plek die beter aansluit bij de basisbehoeftes van Tom.’

Met dit initiatief wordt alvast één categorie beelddenkers fantastisch geholpen. Voor deze èn de overige beelddenkers heb ik mijn boekje geschreven: ‘Hoe je zorgleerlingen vleugels geeft, speciaal bedoeld voor docenten in het reguliere basis-, voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs. Ik hoop dat het in de herfst wordt uitgegeven.

About Pien

In de zelfkenniswerkplaats van Pien helpt de zelfkennismethode (ZKM) op weg naar dichterbij
This entry was posted in Geen categorie and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Geef een reactie

Jouw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *